Piekļūstamība

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu. Šis paziņojums attiecas uz tīmekļvietni testi.niid.lv.  

2022. gada augustā veikts tīmekļvietnes vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Tīmekļvietnes izvērtējums atbilstoši digitālās vides piekļūstamības prasībām (WCAG 2.1 AA)”.

Atbilstības statuss

Tīmekļvietne testi.niid.lv pilnībā atbilst noteikumiem Nr. 445. 

Šīs vietnes atbilstība piekļūstamības prasībām ir izvērtēta 2022. gada augustā, un to veica tīmekļa vietnes satura veidotājs – VIAA Izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departamenta Informācijas resursu nodaļa. 

Piekļūstamības alternatīvas

Ja kāda no tīmekļvietnē pieejamā informācija ir nepieciešama citā, piekļūstamā formātā, sazinieties ar mums pa e-pastu: info@niid.lv, norādot:

  • saiti uz šo sadaļu jeb saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • vēlamo formātu, kāds nepieciešams konkrētajam saturam.

Piekļūstamības problēmu paziņošana

Ja rodas kādas piekļūstamības problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mūsu mājaslapa neatbilst citām piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja darīsiet to zināmu un sazināsieties ar mums pa e-pastu: info@niid.lv

Izpildes nodrošināšanas procedūra un sūdzību iesniegšanas kārtība

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu pieprasījumu, Jūs varat iesniegt sūdzību:

VIAA Juridiskās un administratīvās vadības departaments
Vaļņu iela 1, Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67814322
E-pasts: info@viaa.gov.lv
Tīmekļvietne: www.viaa.gov.lv

Ja minētā struktūrvienība nav atbilstoši reaģējusi uz Jūsu sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir tiesības vērsties ar sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs
Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +371 67686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
Tīmekļvietne: www.tiesibsargs.lv

Publicēts 2022. gada 31.augustā