Sīkdatņu izmantošana

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) uzturētajās tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angliski – cookies), par to brīdinot vietnes lietotājus un apmeklētājus.

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz jūsu datora atmiņu tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas tīmekļa vietnes atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestatījumus vai uzlabot lietotāja ērtības.

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas:

  1. tehnoloģiski nepieciešamās sīkdatnes, bez kurām mājaslapas darbība tehnoloģiski ir neiespējama vai būtiski apgrūtināta;
  2. sīkdatnes, no kuru izmantošanas var atteikties - analītiski statistiskās sīkdatnes.
  • Tehnoloģiski nepieciešamās sīkdatnes

Disclaimer – šī sīkdatne nosaka, vai jūs esat piekritis sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem un vai turpmāk attēlot paziņojumu par sīkdatņu lietojumu.

  • Sīkdatnes, no kuru izmantošanas var atteikties

Statistikas sīkdatnes - _ga - šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai atļautu apmeklējuma datu nodošanu statistikas uzkrāšanas rīkam Google Analytics. Statistikas uzkršāna tiek veikta ar mērķi uzlabot pakalpojumu kvalitāti

Šajā tīmekļvietnē tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc” programma Google Analytics, kura izmanto sīkdatnes, kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu, tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta. Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju, tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaista šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju var sniegt trešajām personām, ja tas ir likumos noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

Nepiekrītot statistikas sīkdatņu izmantošansi, jūsu apmeklējuma dati netiek iekļauti Google Analytics statistikā. Turpinot izmantot tīmekļa vietni vai piekrītot sīkdatņu izmantošana, jūs piekrītat, ka šajā tīmekļvietnē ievietotās analītiski statistiskās sīkdatnes tiek izmantotas tīmekļvietnes apmeklējuma statistikas uzkrāšanai.

  • Atteikšanās no sīkdatņu izmantošanas

Jums ir tiesības nepiekrist sīkdatņu izmantošanai, jebkurā laikā manuāli atslēdzot sīkdatņu apstrādes mehānisma lietošanu pārlūkprogrammā. Mainīt sīkdatņu iestatījumus vai tās dzēst iespējams interneta pārlūkprogrammas iestatījumos. Vairāk informāciju, kā kontrolēt sīkdatnes atbilstoši ierīces pārlūkprogrammai, var atrast tīmekļvietnē: www.aboutcookies.org.

Publicēts 2022. gada 31.augustā